03 grudnia 2018 roku

Dni Campus France w Polsce

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego nasze liceum przystąpiło do sieci korespondentów Campus France i po raz pierwszy włączyło się w obchody Dni Campus France w Polsce, organizując spotkanie z przedstawicielem tej agencji,w dniu 26 listopada 2018 br. Wśród uczestników tego wydarzenia znalazła się również młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Żorach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Ambasady Francji w Polsce, Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Agencji Campus France. Prowadząca spotkanie, Pani Eliza Łuczyńska, przybliżyła młodzieży możliwości studiowania języka francuskiego oraz studiowania po francusku zarówno w Polsce, jak i we Francji. Uczestnicy Dni Campus France mogli się również zapoznać z ofertą podwójnych, francusko-polskich dyplomów, studiami we Francji i stypendiami rządu francuskiego. Nie zabrakło także konkursu wiedzy, podczas którego uczniowie mogli się wykazać znajomością zagadnień dotyczących kultury, cywilizacji i geografii Francji. Spotkanie było także okazją do indywidualnych rozmów z przedstawicielem Agencji Campus France, a także poznania działań promujących język francuski w powiecie pszczyńskim.

Alina Jaworska