Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny
11 lutego 2019 roku

Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole działania były zaplanowane na okres od 4-8 lutego. W tym czasie zaplanowano i przeprowadzono szereg działań promujących bezpieczne zachowanie w Internecie zarówno tych najmniejszych ze szkole podstawowej, przez gimnazjum aż do szkoły ponadgimnazjalnej. Zachętą do zachowań bezpiecznych  były plakaty jak i przygotowane przez uczniów gazetki znajdujących się w różnych częściach szkoły. Przeprowadzano prelekcję w klasach najmłodszych wykorzystując platformy e-learning http://www.edu.fdds.pl/

W klasach ósmych, gimnazjalnych jak i licealnych została przeprowadzona lekcja tematyczna poprzedzona ankietą, której wyniki związane z poczuciem bezpieczeństwa w sieci zostały opracowane i omówione prze ucznia klasy 1D liceum Pawła Szromka. Na lekcji prowadzonej przez ucznia poruszono bardzo ważne aspekty prywatności na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Ponadto przeprowadzono konkurs na plakat „Bezpieczeństwo w Internecie”, w którym najchętniej wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej.

Halina Mazgaj

 

Galeria

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak