02 kwietnia 2019 roku

Ważne informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice,
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie informuje, że – mając na uwadze przekazane przez związki zawodowe informacje – począwszy od 8 kwietnia 2019 roku zaplanowany został na terenie całego kraju, w tym Gminy Pszczyna, strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli, który objąć ma również naszą placówkę, a czego następstwem może być konieczność odwołania zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, może też skutkować brakiem możliwości wydania uczniom posiłków przez kuchnię.
Dyrektor zobowiązany jest zapewnić uczniom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie zajęć grupowych zorganizowanych wspólnie dla uczniów wszystkich oddziałów.
Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym, na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować wszelkie możliwe decyzję oraz działania związane z zapewnieniem uczniom należytej opieki w trakcie strajku.
Stosowne informacje pojawią się na stronie internetowej szkoły.