26 kwietnia 2019 roku

Strajk zawieszony

Według informacji przekazanych przez Komitet Strajkowy w sobotę 27.04.2019 r. strajk nauczycieli zostanie zawieszony.

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczne
będą się odbywały zgodnie z planem.

Od poniedziałku obowiązywać będzie nowy plan lekcji.

Strajk został zawieszony, wróciliśmy do pracy.

Walczyliśmy – i będziemy czynić to nadal – o naprawę systemu edukacji, który obecnie jest nieprzystosowany do realiów współczesności i przyszłości.

Walczyliśmy - i będziemy czynić to nadal – o przywrócenie godności i prestiżu zawodowi nauczyciela.

Wracamy do pracy, ale wciąż oczekujemy poważnej rozmowy o edukacji i jej prawdziwej reformy.

Każde doświadczenie, również to, które stało się naszym wspólnym udziałem, jest okazją do nauczenia się czegoś nowego oraz zmierzenia z wyzwaniami, które niesie rzeczywistość. Mamy nadzieję, że dla Was, naszych uczniów, była to lekcja, jak być świadomym swoich praw obywatelem.