12 września 2010 roku

Młodzi głosują

Nasza szkoła przyłączyła się w czerwcu do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2010. Za pomocą przygotowanych przez nas plakatów zachęcaliśmy społeczność szkolną oraz obywateli naszego miasta do aktywnego udziału w wyborach. Poza tym, sami przeprowadziliśmy młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom przyczynimy się do realizacji założeń programu, czyli do zwiększenia w przyszłości frekwencji wyborczej. W liście gratulacyjnym do Dyrekcji szkoły czytamy: „ Przeprowadzone w Państwa szkole działania profrekwencyjne i edukacyjne efektywnie poszerzają wiedzę młodych obywateli o demokracji, zachęcają do uczestnictwa w życiu publicznym, a sama organizacja młodzieżowych wyborów pozwala poznać w praktyce ich zasady i znaczenie, uczy młodzież, że głosowanie jest ważne".

Samorząd uczniowski III LO