Już szósty rok spotykamy się z uczniami ze szkoły partnerskiej JGP z Bergisch Gladbach w Niemczech. Wymiana za każdym razem przynosi nam niezapomniane przeżycia.
Zwiedzamy, poznajemy, bawimy się i przede wszystkim uczymy. Akcja organizowana przez szkołę jest właśnie dla nas - uczniów, którzy chcą przeżyć przygodę. Gwarantuję, będzie wspaniale!
Ważnym aspektem jest język. Nie bój się! To proste! Myślisz, że nie dasz rady. Spróbuj! Jest to chwilowa blokada, która przeradza się w naturalny, zrozumiały język.
W tym roku zwiedziliśmy Kraków, pszczyński skansen oraz warte obejrzenia zabytki w naszym mieście. Rozrywki dostarczył nam Park Wodny w Tychach. Ponadto w szkole były organizowane wspólne zajęcia, a czas wolny planowaliśmy według naszego uznania.
Reasumując, jeżeli lubisz zawierać nowe znajomości, zwiedzać ciekawe miejsca, uczestniczyć w niezapomnianych wyjazdach, poznawać kulturę i zwyczaje obcego kraju - to właśnie Ty powinieneś wziąć udział w wymianie uczniowskiej. Nie zwlekaj, a zapewniam, nie pożałujesz.

Paulina Zelinka kl. 1BL