Pierwsze zajęcia w ramach projektu  "ChemiK- chemia + kompetencje" odbyły się 10 czerwca 2019 r. Uczniowie klasy 3CL wzięli wówczas udział w warsztatach: Jak pracować w  grupie oraz Kreatywność i myślenie krytyczne. Kolejna część tych zajęć odbędzie się 30 listopada br.

"W laboratorium chemicznym. Jak pracuje chemik?" to temat pierwszych zajęć laboratoryjnych, w których wzięli udział uczniowie liceum klasy 3CL  - uczestnicy projektu. Zajęcia te odbyły się 21 września 2019 r. w Instytucie Chemii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Uczniowie zapoznali się z zasadami BHP, szkłem i sprzętem laboratoryjnym. Samodzielnie wykonywali proste doświadczenia chemiczne. Po zajęciach uczniowie swoje obserwacje przenosili na papier w formie sprawozdania. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, każdy miał możliwość odnalezienia się w chemicznym laboratorium.

Lilla Mazur