02 grudnia 2019 roku

Dni Campus France w Polsce

Od ubiegłego roku nasze liceum należy do sieci korespondentów Campus France i po raz drugi włączyło się w obchody Dni Campus France w Polsce, organizując spotkanie z przedstawicielem tej agencji, w dniu 27 listopada br. Uczestnikami tego wydarzenia była młodzież z I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie oraz uczniowie naszej szkoły. Dni Campus France to wspólna inicjatywa Ambasady Francji w Polsce, Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Agencji Campus France. Prowadząca spotkanie, Pani Eliza Łuczyńska, przedstawiła młodzieży możliwości studiowania we Francji, prezentując szeroką ofertę francuskich uczelni. Podczas wydarzenia zapoznano również uczestników z perspektywami rozwoju zawodowego, oferowanymi przez firmy francuskie działające na polskim rynku, zainteresowane rekrutacją osób posługujących się językiem francuskim. Uczniowie poznali ofertą podwójnych, francusko-polskich dyplomów oraz stypendiów rządu francuskiego. Nie zabrakło także konkursu wiedzy, podczas którego młodzież mogła się wykazać znajomością zagadnień dotyczących kultury, cywilizacji i geografii Francji. Spotkanie było także okazją do indywidualnych rozmów z przedstawicielem Agencji Campus France, dzięki którym zainteresowane osoby mogły uzyskać szczegółowe informacje na temat specyfiki studiowania za granicą.

Alina Jaworska

plik