Tradycją już stało się, że w lutym Pszczyna rozbrzmiewa piosenką frankofońską. 28 lutego br. miała miejsce VII edycja Pszczyńskiego Festiwalu Współczesnej Piosenki Frankofońskiej, imprezy zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pszczynie oraz nasze liceum, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Europa Języków i Kultur. Jak co roku, patronat nad imprezą objęło Przedstawicielstwo Walonii-Brukseli w Warszawie oraz Burmistrz Pszczyny.

Przesłuchania festiwalowe rozpoczęły się o godz. 10.00, a wśród uczestników mogliśmy podziwiać umiejętności wokalne i językowe młodzieży m.in. z Mysłowic, Bytomia, Gliwic, Chrzanowa, Chorzowa i oczywiście z Pszczyny.

W trakcie zmagań konkursowych uczniowie prezentowali wykonania współczesnych piosenek frankofońskich – m.in. francuskich, belgijskich, kanadyjskich. Na scenie występowali soliści, duety i zespoły.

Jury w składzie: pani Renata Klimek-Kowalska, pani Monika Mendrok-Mika, pani Maartje van Griensven oraz pan Michał Czernek, wyłoniło zwycięzców.

I miejsce - Klaudyna Siwek i Anita Procek - reprezentantki Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach

II miejsce - Zofia Stawicka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

III miejsce - Małgorzata Czopek - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie.

Szczegółowe informacje i więcej zdjęć można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok, na VIII edycję festiwalu!

Alina Jaworska