30 września 2010 roku

Wyjazd na Litwę

Szkolny Projekt  Comenius
„Młodzi Reporterzy Europy dla Jakości Życia”

Wyjazd na Litwę 2-9. X.2010

Delegacja uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w dniach od 2-9 października 2010 będzie przebywała z wizytą w mieście Druskienniki na Litwie.
Wizyta w litewskiej szkole jest związana z realizacją 2-go roku Szkolnego Projektu w ramach unijnego programu Comenius, w którym nasza szkoła jest głównym koordynatorem.W ramach wizyty na Litwie, uczniowie i nauczyciele będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, poznawali wartości kulturowe Litwy, a co najważniejsze - opracowywali całoroczny plan działania.
Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w wyjeździe na Litwie zostali wybrani ze względu na zaangażowanie w projekt w roku minionym oraz w roku bieżącym.

Osoby uczestniczące w wizycie na Litwie:

Uczniowie: Ewa Kuczera i Antonina Jamrozik - z klasy II GP; Kalina Ziebura, Magdalena Kawka, Katarzyna Jaśko i Martyna Rabaszowska- z klasy I LO

Nauczyciele: p. Lucyna Nocoń-Kobiór - nauczyciel j. angielskiego i koordynator projektu, p. Justyna Strzelec - nauczyciel j. niemieckiego i współkoordynator projektu, p. Kazimierz Mianowski - nauczyciel religii oraz p. Damian Cieszewski- dyrektor ZS1 w Pszczynie

Rok II Projektu- słów parę

Tegoroczna tematyka projektu koncentruje się na rzeczywistych wartościach podnoszących jakość życia, a więc dotyczy dbałości o środowisko naturalne, a także w bardzo dużej mierze unikania wszelakiego rodzaju uzależnień i rozwijania wartościowych zainteresowań. Tak więc każdy zainteresowany uczeń czy nauczyciel może zaangażować się w rozmaite projekty w szkole w trakcie całego roku szkolnego.
Osoby najbardziej zaangażowane zostaną wytypowane na delegację do szkoły w Hiszpanii w marcu, a także będą mogli uczestniczyć w wizycie partnerów z Litwy i Hiszpanii w Pszczynie w czerwcu 2011 r.
Serdecznie zapraszamy do projektu: Lucyna Nocoń-Kobiór oraz Justyna Strzelec, a także inni nauczyciele zaangażowani w projekt: p. Joanna Pszonak - nauczyciel informatyki (dbająca o stronę informatyczną projektu), p. Joanna Rabaszowska-Grzyb - nauczyciel plastyki (dbająca o stronę artystyczną projektu) i wielu innych… Smile