15 października 2020 roku

Akcja „Podziel się prezentem” 2020

Tradycją III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie jest organizowana przez Samorząd Uczniowski w okolicach Świąt Bożego Narodzenia akcji „Podziel się prezentem”. Od wielu lat uczniowie, zamiast wręczać sobie świąteczne prezenty wspierają potrzebujące koleżanki i kolegów z okolicznych ośrodków.

W tym roku postanowili jednak przeprowadzić ją wcześniej i wesprzeć Maciusia Cieślika walczącego z SMA. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i grona pedagogicznego III LO oraz wsparciu młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 5 udało się zebrać kwotę 9000 zł.

Zebrane środki zostały przekazane podczas krótkiego spotkania z Nie-Małym Wojownikiem i jego mamą. Jednak społeczność III LO nie poprzestaje w walce z czasem i zapowiada kolejne akcje na rzecz Maciusia.