GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! Uczniowie klas szkoły podstawowej oraz liceum wezmą udział w projekcie poświęconym wydarzeniom z grudnia 1981 roku. W ramach projektu przeprowadzone zostaną lekcje na temat wydarzeń związanych z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego.

Zaprezentowana zostanie także wystawa mobilna na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, która przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej.

Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się również z filmem dokumentalnym „Nie zabierajcie Mamy”. Celem filmu jest przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek.

Elżbieta Jasińska

GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!