„Ciuchowy zawrót głowy” ma na celu pokazać, że kupowanie ubrań „z drugiej ręki” jest naprawdę dobrym rozwiązaniem w walce z fast fashion.

Kim jesteśmy?

Nazywamy się Milena, Karolina i Julka i uczęszczamy do III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie. Bierzemy udział w tegorocznej edycji olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w której chodzi o nagłośnienie jakiegoś problemu i spróbowanie znalezienia jego rozwiązania.

Co udało nam się zrealizować?

We współpracy z siecią „TekStylowo”, zorganizowałyśmy „Pokaz mody lumpeksowej”. Chciałyśmy nim udowodnić, że w second handzie można znaleźć pełne stylizacje – w wydarzeniu wzięło udział 19 klas zarówno z liceum, jak i szkoły podstawowej. Naszym kolejnym wydarzeniem był „Szkolny lump”, z którego dochód przeznaczyłyśmy na zbiórkę dla Olka Budzika, a ubrania, które nam pozostały przekazałyśmy na zbiórkę dla osób potrzebujących z Ukrainy. Odwiedziłyśmy także uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej numer 5 w Pszczynie i opowiedziałyśmy im o tym problemie. Prowadzimy też działalność na mediach społecznościowych, w których edukujemy o fast fashion i jej skutkach.

Dlaczego wybrałyśmy ten problem?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się różnego rodzaju firmy fast fashion, na czele z Shein, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Chciałyśmy zwrócić uwagę na szkody wyrządzane przez fast fashion (głównie zanieczyszczenie środowiska i wykorzystywanie pracowników) i pokazać sposoby, jak z nim walczyć.

Jak można nas wesprzeć? Serdecznie zapraszamy na nasze media społecznościowe:

Instagram: @ciuchowy_zawrot_glowy Ciuchowy zawrót głowy (@ciuchowy_zawrot_glowy)

Strona na Facebooku: Ciuchowy zawrót głowy

Projekt społeczny