30.09.22 uczniowie III LO oraz SP nr 5 mieli przyjemność gościć pracowników Banku ING w ramach pracowniczego wolontariatu.
Pretekstem do tego wydarzenia był pierwszy etap otwarcia ,,Plenerowej klasy", która ma służyć całej szkolnej społeczności. Projekt ten mógł powstać dzięki grantowi, który pozyskaliśmy z Fundacji ING Dzieciom.
Dzień obfitował w różne działania.

Przedstawiciele klas 1-3 SP mieli możliwość ugruntowania swojej wiedzy na temat recyklingu. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych (sortowanie odpadów), po których dzieci pod bacznym okiem wolontariuszy z ING, posadziły swoje pierwsze sadzonki w nowych skrzyniach.

W tym samym czasie uczniowie ze starszych klas podstawówki oraz III LO mieli możliwość  udziału w różnych warsztatach i wykładach. Tematyka była różnorodna, od  kulinarnych ,,Zero Waste", w trakcie których młodzież miała możliwość przygotować i popróbować potraw z resztek kulinarnych, po prelekcje dotyczącą korzyści płynących z roślin doniczkowych w naszym otoczeniu.
Nie zabrakło również zagadnień ze świata innowacji w obszarze biznesu i  przedsiębiorczości. Młodzież dowiedziala się, jakich potrzeba innowatorów (empatia, eksperymentator, wizjoner, analityk). Zapoznali się z przykładami polskich młodych naukowców i start-upów działających w temacie ekologii.

Na potwierdzenie kreatywności młodych ludzi, uczniowie mogli się zapoznać z projektem swoich starszych koleżanek z klasy 4G ,,Ciuchowy zawrót głowy,", który realizowały w ramach Olimpady Zwolnieni z Teorii.  Przekonywały o przewadze ubrań z second handów oraz kosekwencjach nadmiernego konsumpcjonizmu.

Ważnym elementem tego wydarzenia była podbudowa filozoficzna, która przekierowała nasza uwagę w stronę natury, uważności i piękna płynącego z przyrody - pamiętajmy o ogrodach..., a my pamiętamy o tych, którzy wsparli nasze działania.

#FundacjaIngDzieciom

Wolontariat Pracowniczy ING