Uczniowie klas 2 SP oraz uczniowie oddziału przygotowawczego 7p wzięli udział w inicjatywie Stowarzyszenia Dajemy Radę, pt. "Listy oraz prace plastyczne dla żołnierzy i medyków ukraińskich", którzy walczą na froncie o wolność Ukrainy. Dzięki inicjatywie wyrażamy wsparcie, pamięć oraz solidarność dla ludzi, którzy walczą o wyzwolenie kraju, o przyszłość oraz lepsze jutro dla swoich rodaków. Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów Stowarzyszenia Dajemy Radę, którzy zebrali prace naszych wspaniałych uczniów oraz spotkali się z dziećmi z Ukrainy, aby podziękować im za udział w inicjatywie, a tym samym wyrazić solidarność we wspólnych działaniach pomocowych.
Pamiętajmy, iż działania wojenne trwają nadal i każdy, nawet drobny gest potrafi zmienić świat.
„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna - Jan Paweł II.
Katarzyna Niedźwiedź