06 marca 2023 roku

Wykłady o ekonomii "EzCONOMY"

W piątek 3 marca w naszej szkole odbyły się wykłady pt. "EzCONOMY" realizowane w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Celem wykładów było uświadomienie ósmoklasistom z naszej szkoły i goszczonych przez nas ósmoklasistom z SP 6, że ekonomia nas otacza i jej podstawy trzeba znać.

Członkowie zespołu projektowego przedstawili historię pieniądza i tego, jak ekonomia wyglądała na samym początku jej istnienia. W następnej części przedstawili zagadnienia potrzebne młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy. Przybliżyli zagadnienia takie jak netto i brutto, inflacja, szczegółowo przeanalizowali system emerytalny oraz jego szanse na przetrwanie w starzejącym się polskim społeczeństwie. Poruszyli także zagadnienia transakcji bezgotówkych, giełdy oraz NFT.

Na zakończenie prelekcji został przeprowadzony quiz z informacji przedstawionych podczas wykładów i materiałów z mediów społecznościowych prowadzonych przez zespół. Rywalizacja była zacięta. 9 osób, które uzyskały najwyższe wyniki otrzymały nagrody.