Runlity to wydarzenie publiczne na zasadzie gry w bliskiej okolicy, której celem jest integracja i wspólna zabawa uczniów ze szkół podstawowych. Celem tej gry jest poszerzenie wiedzy młodych uczniów w zakresie harcerstwa i pierwszej pomocy oraz zastąpienie spędzania czasu w mediach społecznościowych i online grą edukacyjną w prawdziwym świecie z rówieśnikami. Uczniowie spotkają się także z harcerzami i ratownikami oraz oraz będą uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy prowadzonej przez przeszkolonych ratowników medycznych.

W piątek 03.03.2023 zespół projektowy odwiedził Szkołę Podstawową nr 5 w Pszczynie. W rozgrywkach wzięło udział 5 klas. Następnie harcerze z 42. Pszczyńskiej Środowiskowej Drużyny Wędrowniczej oraz 16. Drużyny Harcerskiej PÓŁNOC im. hm. C. Kumali, zachęcali uczniów do wstąpienia w grono harcerzy i do podejmowania różnych aktywności fizycznych. Spotkanie zakończyło się pokazem pierwszej pomocy przedstawionym przez Grupę Ratowniczą HKR Pszczyna.

Skład zespołu Runlity: Zofia Drzyzga, Jan Karpiel, Ola Balcarek, Szymon Hermyt, Maciej Waleczek