05 marca 2023 roku

OSCAROWY MARATON FILMOWY

W piątek 3 marca uczennice realizujące projekt aFILMacje zorganizowały w naszej szkole wieczór filmowy.

"Razem z naszym zespołem @afilmacje_, który działa w ramach projektu Zwolnieni z Teorii, zorganizowałyśmy wieczór filmowy, który odbył się 3 marca. Wybrałyśmy 2 filmy, które otrzymały nominacje do Oscara: „To nie wypanda” i „Wszystko wszędzie naraz”. Wybrałyśmy je dlatego, że reprezentują różne gatunki filmowe, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy nadzieję, że spędziliście przyjemnie czas i w przyszłości będziemy mogły powtórzyć taki seans.

Problemem społecznym, który nagłaśniamy w naszym projekcie jest brak znajomości kina. Wiele młodych osób nie wie o wielu ciekawych filmach, oraz nie zna historii kina. W ramach projektu proponujemy naszym beneficjentom ciekawe produkcje, pokazujemy, jak szybko wybrać ciekawy film, oraz publikujemy ciekawostki ze świata kinematografii na naszym profilu na Instagramie.