27 grudnia 2010 roku

Szlachetna paczka

Zbliżają się święta. W tym roku nasza szkoła postanowiła sprawić, aby były one dla kogoś szczęśliwsze. Dołączyliśmy do akcji "Szlachetna paczka". Akcja polega na tym, że wolontariusze ruszają w świat i robią listę rodzin, które potrzebują pomocy i wsparcia. Spisują rzeczy najbardziej potrzebne im do normalnego życia. Zazwyczaj są to rodziny wielodzietne, samotne matki lub rodziny z chorym dzieckiem, którym zajmować musi się jeden z rodziców. Nie może on wtedy podjąć stałej pracy, a utrzymanie rodziny jest na głowie jednej osoby. Często dochód na jednego członka nie przekracza nawet 200 zł.
Szkoła jest instytucją potężną, chodzi tutaj kilkuset uczniów.
Samorząd wybrał rodzinę wielodzietną mieszkającą w okolicach Pszczyny. Dzieciom przydadza się artykuły szkolne (powierzamy to zadanie III klasom), rodzina potrzebuje środków chemicznych (tym zajmują sie I klasy) oraz żywności najlepiej długoterminowej (cukier, kasza, ryż - II klasy). Myślę, że każdego z nas stać na to, żeby przynieść kilogram cukru albo jeden zeszyt.
Wybierając tę rodzinę, znikają oni z listy rodzin potrzebujących, tylko my robimy dla nich paczkę, dlatego zmobilizujmy się i zróbmy wspaniały prezent!
Artykuły przynosimy do przewodniczącego swojej klasy,który przekaże to opiekunom samorzadu. Termin przenoszenia podarków mija 9 grudnia tj. czwartek.
Liczymy na Was!

Szlachetna paczka

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim klasom licealnym  za to, że tak licznie przyłączyły się do akcji „Szlachetna paczka.” Dzięki Waszemu zaangażowaniu uzbieraliśmy bardzo dużo produktów żywnościowych i chemicznych oraz artykułów szkolnych, które podzieliliśmy na dwie paczki i dostarczyliśmy do magazynu, by dalej wolontariusze wręczyli je potrzebującym rodzinom. Czasem wystarczy odrobina dobrej woli i chęci, by sprawić innym radość. Cieszymy się, że dzięki Waszym sercom i wrażliwości na potrzeby innych mogliśmy jako szkoła choć odrobinkę przyczynić się do przedświątecznej radości potrzebujących.

Samorząd III LO

Zbliżają się święta. W tym roku nasza szkoła postanowiła sprawić, aby były one dla kogoś szczęśliwsze. Dołączyliśmy do akcji "Szlachetna paczka". Akcja polega na tym, że wolontariusze ruszają w świat i robią listę rodzin, które potrzebują pomocy i wsparcia. Spisują rzeczy najbardziej potrzebne im do normalnego życia.Zazwyczaj są to rodziny wielodzietne, samotne matki lub rodziny z chorym dzieckiem,

którym zajmować musi się jeden z rodziców. Nie może on wtedy podjąć stałej pracy, a utrzymanie rodziny jest na głowie jednej osoby. Często dochód na jednego członka nie przekracza nawet 200 zł.

Szkoła jest instytucją potężną, chodzi tutaj kilkuset uczniów.

Szlachetna paczka

kuły szkolne (powierzamy to zadanie III klasom), rodzina potrzebuje środków chemicznych (tym zajmują sie I klasy) oraz żywności najlepiej długoterminowej (cukier, kasza, ryż - II klasy). Myślę, że każdego z nas stać na to, żeby przynieść kilogram cukru albo jeden zeszyt.

Wybierając tę rodzinę, znikają oni z listy rodzin potrzebujących, tylko my robimy dla nich paczkę, dlatego zmobilizujmy się i zróbmy wspaniały prezent!

Artykuły przynosimy do przewodniczącego swojej klasy,który przekaże to opiekunom samorządu. Termin przenoszenia podarków mija 9 grudnia tj. czwartek.

Liczymy na Was!

Samorząd liceum