Zachęcamy uczniów liceum i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursach informatycznych. Czekają atrakcyjne nagrody!

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursie organizowanym
pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

pt. "WYKORZYSTANIE NARZĘDZI INFORMATYKI W PRAKTYCE",

którego głównym przesłaniem jest m. in. zwiększenie zainteresowania zagadnieniami informatyki oraz rozwój wśród uczniów szkół średnich umiejętności wykorzystania narzędzi informatyki w rozwiązywaniu praktycznych problemów.

W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkoły średniej.
Prace konkursowe mogą być wykonywane samodzielnie przez ucznia lub pod kierunkiem nauczyciela dowolnego przedmiotu (przykładowo, mogą to być mobilne prezentacje lub interaktywne programy komputerowe wspomagające nauczanie wybranego przedmiotu).

Uczelnia przewiduje następujące obszary tematyczne prac konkursowych:
I. OPRACOWANIE INTERAKTYWNEJ STRONY INTERNETOWEJ lub MOBILNEJ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ
II. ROZWIĄZANIE WYBRANEGO PROBLEMU PRZY UŻYCIU NARZĘDZI INFORMATYKI

Termin składania prac konkursowych upływa dnia 15 marca 2011 roku.

Laureaci konkursu w zakresie danego obszaru tematycznego oprócz Dyplomu otrzymają następujące nagrody:
II miejsce – zwolnienie z opłaty wpisowego i połowy czesnego za I semestr studiów oraz nagroda rzeczowa w postaci drukarki
III miejsce –zwolnienie z opłaty wpisowego oraz nagroda rzeczowa: PenDrive 16GB
IV i V miejsce – nagroda rzeczowa: PenDrive 16GB

V. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

DialNet Masters

Olimpiada przebiega osobno w dwóch kategoriach wiekowych: dla gimnazjalistów i dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Olimpiada jest rozgrywana drużynowo. W Olimpiadzie biorą udział 4-osobowe drużyny składające się z uczniów aktualnie uczęszczających do szkoły.

Zgłoszenia drużyn u nauczycieli informatyki tylko do 31 stycznia 2011 r.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Zapraszamy do wzięcia udziału w I etapie zawodów drużynowych V Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

10 I rozpoczął się cykl rund treningowych, przygotowujących uczestników do zmagań eliminacyjnych.

W tym roku młodzież może spróbować swoich sił w zawodach indywidualnych, a także po raz pierwszy połączyć siły z rówieśnikami w trakcie zawodów drużynowych (drużyny 4-osobowe).

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów odbywa się w trzech etapach:
Etap I – eliminacje otwarte
Etap II – etap okręgowy