Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego Pszczyna

Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego PSZCZYNA powstał w 2002 roku z myślą o reaktywowaniu klubu zrzeszającego najlepszych zawodników tej dyscypliny sportu z naszego regionu. Historia tenisa stołowego w naszym regionie rozpoczęła się w LKS Piasek, który w początkowej fazie zrzeszał miłośników piłki nożnej, od 1972 roku utworzono sekcję tenisa stołowego, a jej głównym założycielem był Zbigniew Halama.

Obecnie naszą bazą szkoleniową jest Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie gdzie zajmujemy się głównie szkoleniem dzieci i młodzieży, zajęcia z dziećmi prowadzone są również w SP 10 w Piasku oraz w Radostowicach.
Ciągle rozszerzamy naszą bazę szkoleniową i wyposażamy w niezbędny sprzęt sportowy związany ściśle z tą dyscypliną sportową. Bierzemy udział w turniejach na szczeblu wojewódzkim i ogólnokrajowym. Naszym największym, zamierzonym i osiągniętym dotychczas sukcesem był awans drużyny kobiet do II ligi. Drużyna męska obecnie reprezentuje Pszczynę w IV lidze okręgowej.

Corocznie organizujemy cykliczne turnieje Grand Prix Pszczyny, a w okresie ferii obozy sportowe. Jesteśmy znaczącym i jedynym ośrodkiem tenisa stołowego w naszym regionie. Nasze dotychczasowe osiągnięcia stały się faktem dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu z Prezesem Zbigniewem Jackiem na czele oraz nieodzownemu wsparciu ze strony Miasta i Gminy Pszczyna, Starostwa Powiatowego i MORiS-u w Pszczynie.

Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego (ULKTS) Pszczyna
43-200 Pszczyna, ul. Kazimierza Wielkiego 5 (Zespół Szkół nr 1)
Prezes klubu: Zbigniew Jacek
Trener/Sekretarz klubu: Janusz Friebe