25 marca 2010 roku

Kazimierz Kutz w naszej szkole

W poniedziałek 22 marca 2010 r. Pszczynę zaszczycił swą obecnością poseł, reżyser i Ślązak z pochodzenia - pan Kazimierz Kutz. Odwiedził nie tylko Pszczyńskie Centrum Kultury, ale również naszą szkołę.

Uczniowie gimnazjum przeprowadzili z naszym Gościem wywiad w ramach programu Socrates Comenius w projekcie „Młodzi Reporterzy Europy”. Jednym z zadań w tym projekcie jest poznawanie naszej tożsamości lokalnej. Zapis wywiadu umieszczony będzie na stronie internetowej projektu.

Po udzieleniu wywiadu pan poseł spotkał się z licealistami, stając się tym samym jednym z gości organizowanego w szkole cyklu „Spotkań z Człowiekiem”, prezentującego barwne i znane postaci polskiej kultury, nauki, polityki etc.

Kazimierz Kutz odpowiedział na szereg pytań zadanych przez uczniów. Związane one były z Jego pochodzeniem, działalnością polityczną, reżyserską i teatralną. Z widowni padały różnorodne pytania – od zagadnień dotyczących etycznego wymiaru polityki po Jego współpracę z chociażby Andrzejem Wajdą. Uzyskane odpowiedzi pozwoliły nam poznać bliżej pana Kazimierza Kutza – polityka, reżysera, a przede wszystkim Ślązaka.

Patrycja Rabaszowska I a LO