16 marca 2014 roku

Dla dzieci z Sierra Leone

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wzięli udział w akcji UNICEF Polska. W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie zostali zapoznani z informacjami na temat sytuacji dzieci w Sierra Leone.

Nauczyciele na lekcjach wychowawczych przedstawili zarówno gimnazjalistom jak i licealistom materiały dostarczone przez UNICEF Polska – prezentacja oraz materiał filmowy. Po ekspozycji wspomnianych materiałów w każdej klasie odbyły się rozmowy, pogadanki związane z propozycjami pomocy rówieśnikom z Afryki.

Przed świętami Bożego Narodzenia, na zajęciach artystycznych młodzież przygotowała ozdobne pudełka na prezenty. Ich sprzedaż odbyła się w dniu wywiadówki szkolnej.

Kolejnym etapem naszego zaangażowania w akcję było zorganizowanie dla mieszkańców Pszczyny spotkania, na którym młodzież zaprezentowała słowno – muzyczny program artystyczny. Podczas tego spotkania miała miejsce sprzedaż pudełek okolicznościowych wykonanych również przez uczniów naszej szkoły.

W wyniku powyżej opisanych działań młodzież zebrała środki pieniężne, które następnie przekazała na konto organizacji.

Elżbieta Jasińska