08 października 2014 roku

Warsztaty językowe Londyn-Windsor-Oxford

Po raz kolejny uczniowie  Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyli w warsztatach językowych. Tym razem celem naszej podróży był Londyn, a także Oxford i Windsor.

Stolica Anglii uwiodła nas  zachwycającymi zabytkami, majestatycznymi muzeami oraz tętniącymi życiem ulicami. W naszej pamięci na długo pozostanie wieczorny widok rozświetlonego i ubranego w setki neonów Londynu.

Możemy poszczycić się zwiedzeniem Galerii Narodowej, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki.  Historia wyspiarzy przemówiła do nas z murów Tower of London , Westminster Abbey i przepięknego Windsoru - największego zamieszkiwanego zamku świata.

Muzeum figur woskowych - Madame Tussaud’s - dało nam możliwość spotkania oko w oko ze słynnymi celebrytami,  sportowcami i rodziną królewską.  W tym miejscu mogliśmy również poznać w pigułce historię  niezwykłego i magicznego Londynu, „podróżując” w czasie i przestrzeni niewielkimi wagonikami w kształcie charakterystycznych czarnych taksówek.

Swoją przygodę zakończyliśmy niezwykłym przeżyciem. Perspektywa miasta z London Eye  zapierała dech w piersiach. Spacer po centrum stolicy, począwszy od Big Ben’a, Downing Street, poprzez St. James Park, pod Buckingham Palace, a skończywszy na China Town i zakupach przy Leicester Square, sprawił, że poczuliśmy się częścią tego wielokulturowego miasta.

Jeszcze nie opadły emocje, a już nie możemy doczekać się następnej wyprawy. Tym razem kierunek na …………………

BW/NW