Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

30 i 31 maja na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku-Białej rozegrane zostały międzynarodowe zawody lekkoatletyczne dla juniorów młodszych i młodzików – Nadzieje Olimpijskie /Olympic Hopes/.

W zawodach wystartowali zawodnicy z kategorii młodzik i junior młodszy, z takich krajów jak Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia czy Gruzja. Start najlepszych polskich lekkoatletów w tych kategoriach wiekowych pozwolił naszym sportowcom podjąć interesującą rywalizację z rówieśnikami z innych państw Europy. Zawody te zostały zainicjowane przez ministerstwa sportu krajów zrzeszonych w Grupie Wyszehradzkiej.

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium: Natalia Mach w trójskoku i Klaudia Kobiór w biegu na 800 m.

Adrian Zieleźnik zajął trzecie miejsce w biegu na 1000 m, znacząco poprawiając swój rekord życiowy - 2,43,44 min.

Serdecznie gratulujemy i życzymy występów na igrzyskach olimpijskich!