29 maja 2017 roku

Wykład z języka niemieckiego

W czwartek 25 maja 2017 r. Pani Dutkowska oraz Pani Solik, nauczycielki języka niemieckiego zorganizowały wyjazd uczniów naszej szkoły, którzy uczą się tego języka do Szkoły Językowej w Katowicach.

O godzinie 7:30 wszyscy zebraliśmy się na dworcu PKP w Pszczynie i udaliśmy się pociągiem na miejsce.

Nasza grupa liczyła łącznie 20 osób. Dotarliśmy po godzinie 09:00, zaraz po tym udaliśmy się na salę wykładową, gdzie rozpoczęła się prelekcja Anette Weber, która jest autorką wielu książek popularnych wśród nastolatków. Całe spotkanie odbyło się w języku niemieckim, więc mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności. Mieliśmy okazję posłuchać jednej z opowieści Pani Weber.

Na koniec udzieliła nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Każdy z nas otrzymał autograf, a całe spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem pamiątkowym. Uważamy, że to było bardzo ciekawe doświadczenie.

Po spotkaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Pszczyny. Mamy więc nadzieję, że nasza szkoła będzie organizować więcej tego typu wyjazdów, ponieważ dzięki nim rozwijają się nasze umiejętności językowe.

Maja Czulak, Kinga Lapczyk