12 kwietnia 2021 roku

Pomoc psychologiczna dla uczniów

Informujemy, że odpowiadając na potrzeby zaistniałe w czasie pandemii nasza szkoła podjęła współpracę z Poradnią Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży i Ośrodkiem Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Oświęcimiu.

W związku z tym wszyscy uczniowie, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia mogą w ramach kontraktu z NFZ skorzystać z bezpłatnych konsultacji i terapii z psychologiem klinicznym, psychoterapeutą, psychologiem, oraz z terapii środowiskowej. Nie ma konieczności dojeżdżania do placówki specjalistycznej - spotkania ze specjalistami odbywają się w środowisku znanym i bliskim uczniom czyli na terenie szkoły lub zdalnie w godzinach ustalanych indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka i jego rodziny. Pierwsza konsultacja to spotkanie rodziców i dziecka z psychologiem klinicznym, w celu ustalenia planu oddziaływań pomocowych i terapeutycznych.

Informacje dotyczące zapisów zostały wysłane do rodziców uczniów przez dziennik elektroniczny.

Wiemy, jak ważne jest zdrowie psychiczne dzieci, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z dodatkowych konsultacji ze specjalistami.