Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny
30 marca 2022 roku

Projekt społeczny "1 z 16"

Projekt społeczny "1 z 16"Typy osobowości towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze. Są nieodłączną częścią każdego człowieka, ale to od nas zależy, czy zechcemy zagłębić się w tę tematykę. To właśnie poznanie osobowości jest jednym z wielu kroków do odkrycia siebie. A przecież to jest najważniejsze!

Poznając siebie, jesteśmy w stanie zrozumieć swoje zachowania, pojąć skąd biorą się pewne procesy myślowe oraz ułatwić sobie życie w społeczeństwie. Ponadto, znając swój typ osobowości (a więc swoje mocne i słabe strony) potrafimy trafniej dopasować zawód, z którym będziemy wiązać przyszłość. Brak obaw o to, że praca nam się znudzi? Brak strachu o to, że nie odnajdziemy się w wybranym zawodzie? Brzmi świetnie, prawda? To naprawdę realne!

Nasz projekt pozwoli wam poznać siebie samych, nauczy was żyć w zgodzie ze sobą oraz trafnie dopasuje zawód do waszych osobowości. Nasza grupa osiągnęła cel, którego nawet się nie spodziewaliśmy. Nasz Instagram od samego początku prężnie działał uzyskaliśmy sporą ilość obserwujących pomimo wszelkich trudności.

Zorganizowaliśmy wykłady na zasadzie wydarzenia publicznego, w którym edukowaliśmy młode osoby (7-8 klasy). Nasze wykłady dotyczyły rozwoju osobistego oraz co najważniejsze odnalezienia swojej kariery życiowej jak i zainteresowań. Przedstawiliśmy sposób w jaki działa typowanie według MBTI oraz jakie korzyści niesie ze sobą.

Jako, że naszym głównym celem były młode osoby postanowiliśmy założyć zbiórkę grupową, aby zakupić cukierki, którymi poczęstowaliśmy naszych beneficjentów. Udało nam się uzyskać współpracę z zaznajomioną firmą, która umożliwiła nam przeprowadzanie wykładów dzięki wkładowi własnemu na zasadzie dostępu do sprzętu. Aktywnie korespondowaliśmy z kanałem „TypeHype” od których uzyskaliśmy pomoc merytoryczną. Udało nam się również zorganizować spotkanie online.

 

Galeria

Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak