W miniony poniedziałek, 6.02., uczennice realizujące projekt społeczny "Sztuka nie musi być nudna" - Nadja i Konstancja z klasy 1B, zorganizowały spotkanie z panem Jakubem Pieczką. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczennice klas pierwszych. Pan Jakub opowiadał o współczesnym teatrze i swoich doświadczeniach związanych z różnymi dziedzinami kultury. "Mamy nadzieję, że nasze spotkanie nie tylko pokazało, że sztuka nie musi być nudna, ale i poszerzyło wiedzę naszych koleżanek i kolegów" - mówią organizatorki.

Jakub Pieczka – instruktor teatralny, teatrolog, animator i menedżer kultury, prowadzący zajęcia z zakresu teatru, filmu, dubbingu i kulturoznawstwa w ramach założonego przez siebie 10 lat temu Stowarzyszenia „take tam...”; pracuje w zawodzie od wielu lat, ma na swoim koncie wiele spektakli oraz imprez tematycznych; jest propagatorem kultury teatralnej w powiecie pszczyńskim i okolicach. Koordynator imprez: Pszczyński Weekend Kryminalny, OWACJE. Pszczyńskie Wieczory z Teatrem (Pszczyńska Noc Teatru), Dziś prawdziwych poetów już nie ma, Narodowe Czytanie, PERŁA. Konkurs aktorsko-wokalno-taneczny, Pszczyński Dzień Tańca, Sing the Star.