Czy stare znaczy gorsze? Zespół realizujący projekt w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" ma na celu udowodnienie, że nie. Przybliży również problem fast fashion i pokaże, jak z nim walczyć - tym razem w formie prelekcji.

Określenie fast fashion stosuje się opisując marki masowo produkujące ubrania i dodatki na wzór wielkich domów mody (takich jak Gucci czy Coco Chanel). Trzy fundamenty fast fashion to: wzory 100% oparte na trendach, duża dostępność iniska cena. Często przy produkcji wykorzystywani są ludzie, którzy pracują w niehumanitarnych warunkach przy bardzo niskiej pensji. Dodatkowo fast fashion niszczy środowisko.

Wszystkie działania można zaobserwować na profilu na Instagramie oraz Facebooku, a wydarzenia przeprowadzone zostaną w szkole - III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie oraz podczas "Festiwalu mody etycznej" we współpracy z Ekologiczną Akademią Dziewczyn w Katowicach.

Skład zespołu: Julia Zygmunt, Karolina Stencel. Kinga Nycz, Kamila Niedziela, Michalina Chrobak